вівторок, 14 лютого 2023 р.

«Афган - прописаний в душі»


 


15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, який встановлено Указом Президента України 2004 року й приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.
З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч - громадяни України…

Поставте скибку хліба на стакан
             І голови схиліть в скорботі вічній
                  За тих, кого убив Афганістан,
Чиї він душі зранив і скалічив.

 

Війна в Афганістані 1979 – 1989 років донині здається десь поряд. Її неможливо викреслити з пам'яті та історії: занадто дорогу ціну заплатив наш народ у ті роки. Офіційна статистика свідчить, що в Афганістані загинуло до трьох тисяч громадян України. А скільки було поранених, контужених, вражених тяжкими хворобами, тих, хто переніс жахливу психологічну травму або потрапив до полону і на сьогодні живе в тій чужій країні…
…15 лютого останні підрозділи Обмеженого контингенту радянських військ повертались по Термезькому мосту додому, а 7 лютого 1989 року Ігор Ляхович загинув у Пулі – Хумрі, три доби його везли на броні БМП- він вважається останнім загиблим в цій війні…
…Полеглі мовчать…Пам’ять про них захищати живим…
Вони для декого із нас сучасники, що потрапили до коловороту виснажливої війни, зберігаючи найкращі людські риси. Розум не дозволить зганьбити імена героїв. Совість не дозволить зростати траві забуття на їх могилах…
 

До щорічної дати вшанування героїв - афганців 14 лютого  в читальній залі проведено День пам'яті
«Афган – прописаний в душі» та організована виставка – реквієм, на якій представлено художню літературу, документально – публіцистичний матеріал щодо подій введення Радянських військ до Афганістану, війну, до якої вони були втягнуті, випробування, які лягли на плечі бійців; мужність та героїзм, проявлені в боях з моджахедами; хронікально – документальне дослідження в періодиці, над яким працювала на Хмельниччині Олена Покровка 2004 – 2015 роках: спогади учасників – ветеранів Дунаєвецького району.



Але які б висновки не робили експерти, яку б не давали оцінку і щоб не говорили в суспільстві – Афганська війна пройдена тисячами громадян, в тому числі, громадянами України, які з честю виконали військовий обов'язок.


Завідувач Олена Покровка та читачка пані Надія

Треба розуміти, що війна - це не тільки об'єктивні роздуми й пошуки винуватців; війна – це окремо взяті життя, долі – скалічені або загублені… І той, хто пройшов цю війну, залишився з нею наодинці, ведучи нескінченний діалог, прописаний в душі…



користувачі - пані Олена та Наталя


користувач - Юрій Володимирович



користувачі - пані Тетяна й Світлана Семенівна

фото - провідний бібліотекар Людмила Леванюк

Немає коментарів:

Дописати коментар