понеділок, 30 травня 2022 р.

Діти війни. ХХІ століття

 

                                    
За хмари звуки вистрілів лунають,
Від горя десь сивіють знов батьки,
У небо янголята відлітають,
Назавжди залишаючись дітьми....
Наталя Хаммоуда


Жодне століття не минула війни. Кожного разу вона приходить для мирних людей зненацька, хижо вриваючись у хати і забираючи чоловіків, які здатні тримати у руках зброю. Вони йшли на ворога з мечами і луками, кінджалами і саблями, рушницями і автоматами. Згодом, на фронт тягнули пушки, кулемети, танки, важку артилерію.
Мінялась тактика і стратегія боїв, удосконалювались технічні характеристики військ у країнах світу, але обличчя війни це не змінювало.
Там, куди вона зазирала очима смертної безодні, виникало спустошення, творилися безчинства, свавілля, насилля над людською гідністю, лилась широкою рікою кров і сльози, виникали хвороби; гинули всі – солдати і цивільні. Війна завжди приносила фізичний і душевний біль, психологічний стрес з його важкими наслідками.
ХХІ століття. Вчені констатують – людство досягнуло певних успіхів у науці з вивчання біології астрономії, механіки, химії, нано технологій, здатно творити і розуміти музику, писати книжки, робити різні дива своїми «золотими руками», але воно у віці «підлітка». Чому? Тому що не навчилось оминати війну.
Незабутній відбиток залишає війна у серцях дітей.


Адже саме вони є беззахисними спостерегачами жорстокого, безжального, пекельного ходу війни, яка не шкодує і не захищає. Нормальна людина, в якому б столітті не жила, не зажадала би побачити розшматоване вибухом тільце дитини…


На жаль, з 2014 року в Україні йде російсько – українська війна і
4 червня оголошено днем вшанування пам’яті загиблих дітей.

Факти: За даними Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні упродовж усього періоду війни на Донбасі, з 14 квітня 2014 року по 30 квітня 2021 року, загинуло 152 дитини. Із них 102 хлопчики і 50 дівчаток. Ще 146 дітей були поранені, із них 120 хлопчиків і 26 дівчаток;

За оперативною інформацією Національної соціальної сервісної служби України станом на 30 травня 2021 року 66 491 дитина отримала статус постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. Із них 95 отримали такий статус через поранення, контузію, каліцтво.
Проте, для таких дітей на рівні законів та підзаконних актів досі не передбачено жодних гарантій, окрім безоплатного гарячого харчування в державних і комунальних закладах освіти.
Внаслідок бойових дій від 24 лютого до 16 травня 2022 року в Україні постраждало понад 650 дітей, з яких 229 – загинуло...


В одному із матеріалів в Інтернеті:
«Як піду із села найріднішого на війну криваву
Там і загину, захищаючи свою рідну Україну.
Там і полягу, захищаючи свою родину,
Відстоюватиму на полі свою рідну Україну»

Це вірш 9-річного Сергія, вихованця Маріупольського дитячого будинку «Центр опіки», який розташований у безпосередній близькості від бойових дій. З 92 підопічних 56 дітей покинуті або позбавлені батьківського піклування…
Дитячий будинок і бойові дії…



Всім нам дорослим повинно бути соромно за те, що вчасно не змогли евакуювати дітей із зони бойових дій. Не подбали про їх безпеку і життя…

Запрошуємо відвідати сайти за тематикою «Діти війни»

https://www.slovoidilo.ua/2022/05/16/novyna/suspilstvo/zhertvamy-rosijskoho-vtorhnennya-ukrayini-staly-vzhe-https://www.slovoidilo.ua/2022/05/16/novyna/suspilstvo/zhertvamy-rosijskoho-vtorhnennya-ukrayini-staly-vzhe-
https://nv.ua/ukr/ukraine/events/skilki-ditey-zaginuli-pid-chas-viyni-na-donbasi-dani-oon-novini-ukraj
https://www.pravda.com.ua/news/2021/06/4/7296028/
https://www.pravda.com.ua/news/2021/06/4/7296028/
https://zmina.info/articles/diti_jakih_zalishili_na_vijni/
https://ua.interfax.com.ua/news/general/821881.html
http://www.poetryclub.com.ua/getpoem.php?id=515667
Інформаційний дайджест підготувала завідувач бібліотеки Тамара Пономарьова


Немає коментарів:

Дописати коментар