«Під покровом Святої Богородиці»
/14. 10 – День українського козацтва. День захисника України/
«Улюблена Богом перлина
Для всіх українців одна.
Козацька моя Україна
Хлібів золотих сторона.
Негодами лютими бита,
Віками ти йшла до мети
Тобі в небі зорею світити
І волю, і долю знайти»
14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, згідно Указу Президента від 7.08.1999 року, український народ відзначає День українського козацтва, а з 2014 року – День захисника України.
У бібліотеці з 13 по 19 жовтня демонструватиметься книжкова виставка
«Під покровом святої Богородиці»
У розділі «Козацька Покрова», представлено матеріал щодо історії свята Покрови Пресвятої Богородиці від часів Хрещення Київської Русі до наших днів , яке духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі.
Зверніть увагу на видання
Шерер, Жан – Бенуа Літопис Малоросії, або Історія козаків – запорожців…:Пер.з фр. В. В. Коптілов – Київ:Український письменник, 1994.- 311с.
Жана – Бенуа Шерера «Літопис Малоросії, або Історія козаків – запорожців…», де уперше українською мовою надруковано працю французького історика ХVІІІ століття – перший західно – європейський твір, цілком присвячений історії України. Зі сторінок книги промовляє щира симпатія автора до України, захоплення боротьбою козаків за волю;
Петра Кралюка «Петро Конашевич – Сагайдачний –творець української нації?», яка присвячена видатному полководцю, гетьману Петру Конашевичу – Сагайдачному. Автор приділяє увагу творенню образу цього персонажа як у історичній, так і художній літературі
Кралюк П. М. Петро Конашевич – Сагайдачний – творець української нації?/Петро Кралюк.- Харків:Фоліо, 2019.- 170с
Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу, саме воно було тією силою, яка активно впливала на історію нашої країни XVII – XVIII ст. Французький дипломат Жан-Бенуа Шерер писав: « Покрова Пресвятої Богородиці було для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії. Коли вони бажали обрати нових членів старшини, то збиралися саме у цей день».
Така історична традиція приурочується до дива поразки турків під Азовом у 1641 році. У вирішальний час довгої героїчної оборони козацькому гарнізону з'явилося небесне видіння "Діви чудесної в багряній ризі", яке надихнуло козаків на новий подвиг і до 1 жовтня 1641 року здійснилось дійсно диво: місто звільнилося від облоги.
Відомий український етнограф Олекса Воропай писав, коли Катерина ІІ зруйнувала Запорізьку Січ, козаки, ідучи за Дунай, несли з собою ікону Покрови Пресвятої Богородиці, вони настільки глибоко й щиро шанували її образ, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
Звертаємо вашу увагу на книгу Юрія Руденка «Козацько – лицарський гарт української молоді». Автор досліджує проблеми козацько – лицарського загартування молоді України, починаючи з епохи Козацької доби до нашого часу
Руденко Ю. Д. Козацько – лицарський гарт української молоді/Ю. Д. Руденко.-Київ:Видавництво «Фенікс», 2017.- 400с.
Треба зазначити, що День Покрови святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто: з молебнями про живих, з панахидами про тих, хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків
Немає коментарів:
Дописати коментар