середа, 5 лютого 2025 р.

ЗАВІТАЙТЕ ДО НАШОЇ БІБЛІОТЕКИ І ДОЛУЧІТЬ ДИТИНУ ДО ЧУДОВОГО СВІТУ КНИЖОК!

 




Юні читачі, ви повинні знати: у вас є свято! Воно народилось 6 лютого 2011 року і називається «Відведи дитину до бібліотеки», і отримало визнання у різних країнах світу.


Це свято запропонували керівники служби по роботі з дітьми Надін ЛІПМАН із публічної бібліотеки Уотерфорда (м. Коннектикут), Кейтлін ОГАСТА із Стратфордской бібліотеки спільно з художницею Ненсі Елізабет УОЛЛЕС.

Цей день вам і нам, дорослим, нагадує про важливість книги та бібліотеки у вашому житті.
Якщо ви будете читати кожного дня, книга стане для вас порадником, вчителем, мудрим наставником. Вчені довели, що після 6 хвилин читання нормалізується пульс, знижується тонус м’язів.
Читання розвиває мислення та уяву, розширює словниковий запас, покращує пам'ять.

Якщо ви ще не потрапили до бібліотеки ім.М.Т.Рильського у Києві, завітайте!



Адже у нас є велике море книжок! Напередодні свята «Відведи дитину до бібліотеки», ми отримали новинки та організували виставку «Книжкові новинки».

         
   

Серед книжкових цікавинок така собі оповідь Олени ОЛЬХОВСЬКОЇ «Привіт, я з України!», виданої харківським видавництвом «Ранок» 2024 року. Маленькі школярики отримають інформацію щодо унікальності і краси природи України її національні традиції, культурну спадщину; дізнаються про видатних українців та досягнення нашої країни у багатьох сферах. 
В цій книзі і смачна українська кухня, і народний фольклор, ремесла, і війна, яка на жаль продовжується з 2022 року…





Для тих малюків, хто тільки мріє пізнати літери, українське слово і речення, пропонуємо «Українську абетку Кота Інжира», яку написала Олена ПАВЛОВА і видала в київському видавництві «Академія» 2024 року за підтримки Українського інституту книги.
Запевняємо – ця книга швидко стане вашим першим підручником і ви запам’ятаєте її кольорові ілюстрації як корисну підказку при вивчанні літер!




А ще б ми порадили вам «Зимовий пікнік» Зірки МЕНЗАТЮК, яка створила чудові оповідки на звичній зимовій прогулянці;




«Шалену Богдану» Віктора ВАСИЛЬЧУКА, який поринає у шістнадцяте століття і розповідає про ординські набіги на українські землі;




...а чи пізнавальні книги Олени СКУЛОВАТОЇ «Смітярики», Юлії ЄРЬОМЕНКО, Олени ОЛЬХОВСЬКОЇ «Уроки еко мислення маленької По», які розкривають в казковій формі тему екології і на читачів чекають пригоди сміттяриків, що живуть на звалищі.
Повчань тут ніяких немає, але висновки про важливість сортування сміття, збереження екології й дбайливого ставлення до всіх живих істот , ви обов’язково зробите.





Радимо батькам: виберіть вільну хвилину і разом з дитиною відвідайте бібліотеку!

Згадайте свої дитячі враження від походу до скарбниці знань! 
Ті враження, коли ви вперше взяли книги і понесли їх додому з гарячим бажанням всі їх прочитати!