понеділок, 4 листопада 2013 р.

ДЕНЬ ІНФОРМУВАННЯ ДО 70 РІЧНИЦІ ВИЗВОЛЕННЯ КИЄВА ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

4 листопада 2013 року в бібліотеці ім. М.Т. Рильського був проведений День інформування з нагоди 70 річниці визволення Києва від фашистських загарбників. 
Завідуюча бібліотекою Пономарьова Т.С. нагадала присутнім, що 70 років тому 6 листопада 1943 року радянські війська в ході Київської наступальної операції визволили столицю України - Київ. 
За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів, а 668 стали Героями Радянського Союзу, 32 з них були киянами. 
Центром бойових дій став район Дніпра. Під безперервним вогнем артилерії та ударами авіації противника радянські воїни змушені були форсувати цю найбільшу на їхньому бойовому шляху водну перепону. Людські жертви були величезними (майже 500 тис. чоловік). Учасник форсування Дніпра російський письменник Віктор Астаф'єв згадував: «Двадцять п'ять тисяч входить у воду, а виходить на тому березі три тисячі, максимум п'ять...».
Противник буквально зубами чіплявся за кожен клаптик української землі. Київ палахкотів вогнищами і безперервними вибухами. Бої за місто були настільки кривавими, що за свідченнями учасників, земля була повністю всіяна трупами радянських і німецьких солдатів, а незліченні воронки від снарядів і бомб заповнювала кров.
Битва за Київ стала виявом масового героїзму. Поруч з солдатами бились з ворогом партизани і підпільники — другий фронт.
Отже, 6 листопада 1943 року зруйнована і спустіла столиця була врятована. Перемога над ворогом отримала широкий міжнародний резонанс. Лондонське радіо сповістило: «Взяття Києва радянськими військами є перемогою, яка має величезне не тільки воєнне, але й моральне значення… Німеччина чує похоронні дзвони. На неї насувається лавина». Дійсно, ця великомасштабна операція стала центральною подією в битві за Україну. Вона стоїть у ряду тих битв, що вирішили долю Другої світової та Великої Вітчизняної воєн: Московської, Сталінградської, Курської, Берлінської. Знаменно, що 1-й Український фронт, який блискуче врятував Київ, у 1945 р. взяв участь у заключній акції війни — розгромі берлінського угрупування фашистських військ.
Отже, цьогорічного листопада в 70-те наше рідне місто відзначає свято визволення від фашистських загарбників. 
Власними спогадами та спогадами зі слів рідних з присутніми поділилися провідний бібліотекар Мілашевська Ж.К. та постійний читач Чумаченко В.В..
Зокрема, Мілашевська Ж.К. (зі слів матері) розповіла, як кияни розчищали зруйнований Хрещатик. Кожен мешканець столиці свій єдиний вихідний на тиждень присвячував відбудові центральної вулиці міста. І що характерно, це була не жертва, не примус, - люди йшли добровільно, з натхненням, з бажанням якнайшвидше відновити красу і велич рідного вічного міста.

Немає коментарів:

Дописати коментар