понеділок, 9 вересня 2013 р.

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ТА ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ

ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ ТА ПІДВИЩЕННЯ РІВНЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ


На виконання Указу Президента України «Про Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на
період до 2020 року» завідуюча бібліотекою Пономарьова Т.С. 9 вересня 2013 року провела годину толерантності «Мандрівний народ: роми на українських теренах» у 9 класі гімназії  №59. Під час розмови доповідач розповіла учням, що наша держава опікується проблемами сотень національних громад, що проживають на території України, намагається створити відповідні умови для їхнього національного відродження.
З метою захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини Указом Президента України схвалена Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини.
За різними оцінками, у світі проживає біля 12 млн. ромів, в Україні – біля 48 тисяч. На превеликий жаль, особливості повсякденного життя ромів та специфічна традиція часто призводять до несприйняття представників ромів місцевим населенням.
Внаслідок цього вони зазнають дискримінації, що призводить до поширення серед них неосвіченості, безробіття, крайньої бідності, захворюваності, безпритульності, злочинності.
Аудиторія бурхливо і по різному реагувала на почуте, доводячи свою правоту прикладами з особистого досвіду. Насправді, важко було не погодитись, але доповідачка намагалася переконати підлітків в тому, що , якщо ми живемо в демократичній , конституційній, правовій державі, то ми повинні , насамперед, формувати в собі почуття толерантності по відношенню до інших етносів, до їх історії, мови і традиції.
Виходячи з неоднозначності сприйняття цієї теми, ми плануємо неодноразово повертатися до цієї проблеми.


Присутні: 27 учнів

Немає коментарів:

Дописати коментар