2019 - рік Китаю в Україні

Шановні відвідувачі блогу бібліотеки ім. М. Т. Рильського! 

2019 рік оголошено Роком Китаю в Україні. 

Ми започатковуємо нову рубрику «Дивовижна країна – Китай». 

Протягом року ви будете мати можливість почерпнути багато цікавого про цю країну, відвідати всі масові заходи та постійно отримувати оперативну інформацію зі сторінок періодичних виданьКИТАЙ
Міліардний Китай – країна з унікальними тисячолітніми традиціями, самобутніми культурно-історичними пам’ятками, чудовими ландшафтами
Китай – батьківщина однієї з чотирьох великих цивілізацій давнього світу.Становлення китайської нації тісно пов’язано з обміном і асиміляцією між народами, що населяли Китай.


І до цього часу Китай залишається багатонаціональною державою, а його культура – багатогранною і поліфонічною. Китайці користуються ієрогліфічною писемністю.Китай – батьківщина чотирьох великих винаходів : паперу, книгодрукування, компаса і пороху. Всесвітнього визнання набули китайська порцеляна і шовк.
                                                   
Великий Шовковий шляхПротягом тисячоліть процвітала міжнародна торгівля на Шовковому шляху, де й досі збереглися багаточисельні пам’ятки національної і західної культур.

Китайці винайшли спосіб літочислення, тісно пов’язаний з циклом сільськогосподарських робіт. Кожен етнос Китаю має і відзначає свої традиційні свята, які носять власну специфіку.                                         

                                                         
 Китайський Новий рік
Одним з яскравих виявів будь-якої цивілізації є архітектура. Китайська архітектура своєрідна і специфічна: імператорські палаци, культові споруди, будинки, мініатюрні архітектурно-паркові садиби.


                                                                       
Палац Потала                                                                    Китайський сад
                  


Протягом двох тисячоліть величезний вплив на формування філософських і моральних засад мало конфуціанство – вчення давньокитайського філософа-просвітителя Конфуція.Вся система правління і освіти базувалась на постулатах Конфуція і системі державних іспитів.

У мистецтві, будь то поезія, живопис, хореографія або театр, - китайці досягли великих висот.

З великою терпимістю китайці ставляться до іновірців, в країні мирно співіснують декілька релігій

Китайці розробили специфічну медичну теорію і практику, де хвороби лікуються лікарськими травами, голковкалуванням і припіканням , використанням чисельних концептуальних систем.

Особливе місце в культурі Китаю займають міфічні образи – дракон і фенікс.


 Китайці схильні вірити у прикмети і передбачення і намагаються оточити себе речами і предметами , які символізують удачу і благополуччя

АрхітектураАрхітектурні споруди Давнього Китаю значною мірою відрізняються від класичних архітектурних пам’яток Заходу. Однією з відмінностей є те, що в давньокитайських спорудах переважають дерев’яні конструкції. Друга відмінність – давньокитайське зодчество побудоване на ансамблево-груповому принципі. 

За призначенням архітектурні споруди поділялись на палацові, мавзолейно-погребальні, культові, жертовні, архітектурно-паркові і житлові. 

Палацові споруди , побудовані для імператора і імператорської династії, не мають собі рівних як за грандіозністю масштабів, так і за якістю будівництва. Імператорські палаци у Давньому Китаю споруджувались у вигляді цілостного ансамбля, який складався з великої кількості споруд. З палацових ансамблів, які збереглися до наших днів, є імператорське пурпурне Заборонене місто у Пекині.Його називають Гугун, що означає «давній палац». Будівництво розпочалось 1407 року, завершено 1420. Протягом 490 років він був резиденцією для 24 імператорів династії Мин і Цин. 

Культові споруди. В давнину китайці поклонялися Небу, Землі, пращурам і багаточисельним святим. На їх честь влаштовувались молебни і жертвопідношення, ритуал яких був сформований ще в епоху Чжоу. Серед культових споруд на першому місці стояли споруди, в яких саме імператор здійснював цей обряд. Китайські імператори щорічно влаштовували грандіозні молебни і просили у Неба, Землі, Сонця, Місяця, Богів гір і річок сприятливої погоди, доброго врожаю , міцності державного устрою і миру Піднебесній.
Окрім культових споруд, які передбачались для імператорської родини , в народі існували і збереглися багаточисельні культові будівлі: кумирні і храми. В них поклонялися предкам і влаштовували молебни на честь легендарних діячів, прирівняних до сонму святих.
У Давньому Китаю існував станово-родовий порядок. Іноді ціле селище або, навіть, декілька селищ мали одне прізвище, і всіх мешканців пов’язувала кровна спорідненість, і кожна така громада мала власний родовий храм , а багаті родини - власні кумирні для жертвоприношення пращурам.
Житлові споруди. В Китаї, з його великими регіональними особливостями, архітектура житлових будівель дуже різноманітна. У Північній частині переважають житлові комплекси прямокутної форми, особливістю яких є відокремленість від зовнішнього світу. В районах на південь від Янцзи житлова архітектура декількох типів: є житлові комплекси з просторими внутрішніми двориками і споруди вільного типу. На півдні переважно житлові ансамблі з внутрішнім некритим двором по сторонах якого височіють дво-триповерхові житлові будинки. В деяких провінціях зустрічаються житлові будівлі на кшталт кріпосних споруд круглої або багатокутної форми. У гірських районах нацменшин Південно-Західного краю мешканці будують помешкання на стовпах як захист від вологи і комах.
Садово-паркова архітектура. Попередниками архітектурно-паркових ансамблів були імператорські «мисливські заповідники» . В часи династій Мин і Цин будівництво досягло найвищого розквіту. В Китаї виділяють 4 типи таких ансамблів : імператорські, приватні, монастирські і природні. З імператорських архітектурно-паркових ансамблів, що збереглися, на першому місці є літній палац Іхеюань.                                                                       Палац ІхеюаньПрикладом приватної паркової архітектури є відомі сучжоуські приватні садиби. Найбільш відомим природним парком є парк на озері Сіху у Ханчжоу.                                                                                 
Парк - озеро Сіху
                                                                  Парк – озеро Ханчжоу


 Особливістю китайського традиційного паркового зодчества є прагнення природності.Використано електронний ресурс:


https://www.google.com/search?biw


Китай. ФактиЦікаві факти про Китай 

1. Китай є другою за розмірами (9 597 000 км. кв. ) країною у світі, де проживає більш як 1,38 млрд. осіб.

2. Щорічно у Китаї використовують до 45 млрд. паличок для їжі, які виготовляють з дерева, металу, слонової кістки, пластику.

3. Китай є найбільшим у світі експортером і другим за величиною імпортером товарів.

4. Кожна четверта річ у світі виготовлена в КНР.

5. Біля 35 млн. сільських жителів живуть у печерах, багато цих будинків передаються у спадок, а у випадку продажу ціна печери може сягати до 45 тис. доларів.

6. Китай розташований у п’яти часових поясах.

7. Національним видом спорту у Китаї є настільний теніс.

8. У давньому Китаї в якості тортур, по відношенню до знатних мешканців, використовували лоскотання. Такий спосіб був дуже поширеним, оскільки від нього не лишалися сліди на тілі.

9. За прогнозами до 2020 року в Китаї від 30 до 40 млн. чоловіків залишаться без дружин, тому що вже зараз на 100 жінок припадає 106 чоловіків.

10. Кожних п’ять років в Китаї будують нові хмарочоси. На даний час найвища будівля в країні – Шанхайська башта (висота 632 м).

11. В Китаї є декілька сотень таборів для інтернет – залежних підлітків.

12. Китай – єдина у світі країна, в якій заходиться чотири мегаполіси з населенням понад 10 млн. осіб. Це Шанхай (24,15 млн чоловік), Пекін (21,52 млн. чоловік), Гуанчжоу (13,08 млн. чоловік), Шеньчжень(10,47 млн.чоловік).

13. У Китаї всього 7 % віруючих, що робить країну однією з найменш релігійних у світі.

14. Велика Китайська Стіна - найдовша штучна споруда у світі, яка будувалася біля двох тисячоліть і має довжину 8 851 км. 800 м. У писемності Китаю існує біля 100 тис. ієрогліфів і немає пунктуації


Підготовлено і проведено:


З нагоди Року Китаю в Україні в бібліотеці з 10 січня протягом 2019 року буде демонструватися книжкова виставка «Дивовижна країна – Китай»


На виставці представлено літературу, яка розповідає про історію, культуру, політику і економіку країни.

Також користувачам буде цікаво ознайомитись з філософськими світоглядами Конфуція та інших китайських філософів, з надзвичайно цікавою медичною системою Китаю, китайським менталітетом та особливостями повсякденного життя22.01.2019

При ознайомлені з виставкою "Дивовижна країна - Китай", читачі активно приймали участь у розмові щодо історії, та сучасного становища Китаю, зокрема, Андрій Ващенко поділився особистими враженнями адже він відвідував цю країну
  

Андрій Ващенко розповідає про міста і провінції Китаю


11.01.2019


Ознайомлення читачів з виставкою


Китай на шпальтах газет

Із "Кур'єром" у Китай: 2019 -й оголошено в Україні роком Китаю//Пенсійний кур'єр,- 2019.-№7.- 15 лютого.- с.10
Филинкова Н. Жизнь в Китае глазами иностранцев: вокруг света//Итоги недели,- 2019.- №6.- 6 -12 февраля.- с. 9

Ду Ифей. Огромные перемены за 40 лет в Китае: 40 – летняя годовщина политики реформ и открытости: развитие Китая – на благо всему миру// 2000, - 2018. - №52. – 23 декабря – 3 января. – с.1


Тимофеев В. Власти Китая заявили о полной победе над национальной проблемой: корупція// Комсомольська правда в Україні,2018.- 19 декабря. -с.6

З електронних джерел

11.02.2019
Названо місто, яке до 2035 року стане найбільш населеним у світіНазвано місто, яке до 2035 року стане найбільш населеним у світі
  • Фото: uk.wikipedia.org
  • Джакарта може стати найбільш населеним містом світу через 16 років


Через 16 років найбільш населеними в світі стануть індонезійські, японські, китайські та індійські міста.
Найнаселенішим містом світу в 2035 році стане столиця Індонезії - Джакарта. Це свідчить із прогнозу науково-дослідного інституту Oxford Economics, повідомляє у вівторок, 29 січня, Интерфакс.
Зокрема, згідно з даними дослідження, через 16 років населення Джакарти досягне 38 млн осіб. На другому місці в списку найбільш населених міст до 2035 року - Токіо з прогнозованим населенням 37,8 млн осіб. За ним іде місто Чунцин, розташоване в центральній частині Китаю. За прогнозом, там проживатимуть 32,2 млн людей.
До того ж у топ-10 міст з найбільшою кількістю населення через 16 років також є Дакка (31,2 млн осіб), Шанхай (25,3 млн), Карачі (24,8 млн), Кіншаса (24,7 млн), Лагос (24,2 млн), Мехіко (23,5 млн) і Мумбаї (23,1 млн).
Зазначено, що дослідники також склали прогноз економічного зростання в період з 2019 по 2035 рік. Так, згідно з поданою інформацією, найвищі темпи економічного зростання будуть зафіксовані в індійських містах. На першій сходинці цього рейтингу місто Сурат, за ним - Агра і Бангалор.
Тим часом американський Нью-Йорк, за даними прогнозу, до 2035 року буде містом із найпотужнішою економікою. На другий і третій сходинці розташуються Токіо і Лос-Анджелес відповідно.
Раніше стало відомо, що населення Китаю (без урахування спеціальних адміністративних районів Гонконг, Макао і Тайваню) до кінця 2018 року збільшилося на 5,3 мільйона осіб і становить 1,395 мільярда.
Нагадаємо, в загальнокитайському плані розвитку на 2016-2020 роки зазначено, що до 2020 року населення країни становитиме близько 1,42 мільярда людей.

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet29.01.2019


Миллионы просмотров на You Tube:как проходят перерывы в китайских школах

В одной из китайских школ в провинции Линюй для детей создали большой перерыв с драйвовыми танцами. Это и для здоровья полезно и на успешность в обучении влияет.
Вместе танцует вся школа – и ученики, и учителя во главе с директором.
Директор учебного заведения 40-летний Чжэн Пенгфей решил приучать детей к здоровому образу жизни собственным примером.
Он считает, что лучше пусть дети танцуют, чем смотрят в смартфоны. В китайских школах зарядка обязательна. Но детям не нравятся однообразные скучные движения без музыки.
Поэтому Чжэн Пенгфей решил подойти к решению проблемы творчески. Его вдохновила любительская танцевальная группа, которая выступала на площади в его родном городе.
Детям понравилась идея Чжэн Пенгфея и они с удовольствием приходят на танцевальный перерыв.Танцы директора школы стали популярными далеко за пределами провинции Линюй. Ролик с танцевальной зарядкой Чжэн Пенгфея, выложенный в китайской соцсети Вайбо, за несколько дней собрал 250 миллионов просмотров на YouTube.


https://24tv.ua/ru/mezhdunarodnye_novosti_tag1121


22.01.2019


Властями Китая подтверждено существование генетически отредактированных детейПосле того, как доктор Хэ Цзянькуя рассказал о своем опыте по созданию первых в мире CRISPR-детей, власти Китая занялись расследованием этого дела.
Предварительное расследование пришло к выводу, что ученый «организовал проектную группу, включающую иностранный персонал, который намеренно избегал надзора и использовал небезопасную технологию для выполнения редактирования генов эмбрионов человека с целью воспроизводства, что официально запрещено законом», сообщает Naked Science.

Как сообщают китайские СМИ, в период с марта 2017 года по ноябрь 2018-го Цзянькуя подделывал результаты этической экспертизы и набрал восемь пар для участия в своем эксперименте, что привело к двум беременностям.

По данным следователей, одна из матерей родила близнецов, которых зовут Лулу и Нана, а еще одна женщина до сих пор беременна и носит отредактированный плод

Сейчас младенцы и мать находятся под пристальным медицинским наблюдением.
В интервью газете Beijing Youth Daily Шао Фенг (Shao Feng) из Китайской академии наук, заместитель директора Национального института биологических наук, заявил, что инцидент необходимо тщательно расследовать, и задумался о судьбе CRISPR-детей.
«Если бы я был ответственен за улаживание этого скандала, то, помимо всегда прочего, никогда не сказал бы близнецам, что они отредактированы, и позволил бы им жить своей жизнью, как все нормальные люди. Я думаю, это будет лучшим решением», — уверен Фенг.
На Втором международном саммите по редактированию генома человека в Гонконге ученый впервые заявил, что попытался создать у близняшек устойчивость к ВИЧ, отключив ген CCR5. Цзянькуя дал интервью Associated Press, но никаких научных работ, равно как и независимых доказательств, пока нет. Университет и больница, которая якобы знала о проводимых работах, инициировали собственные расследования.
«Я чувствую большую ответственность за то, чтобы быть не просто первым в этом деле, но и за то, чтобы это стало примером. Общество решит, что делать дальше», — утверждал тогда ученый.
В декабре исследователя заметили в стенах этой больницы в сопровождении конвоя людей в штатском. В некоторых сообщениях средств массовой информации утверждается, что он содержится под домашним арестом или даже задержан.
Пресс-секретарь Южного научно-технического университета в Шэньчжэне и работодатель Хэ ранее отвергал слухи об аресте ученого.
Власти провинции Гуандун заявили, что по отношению к Хэ Цзянькуя, его коллегам и всем связанным с проектом организациям будет применена соответствующая мера наказания, однако не уточняется, какая именно.


https://hvylya.net/reviews/vlastyami-kitaya-podtverzhdeno-sushhestvovanie-geneticheski-otredaktirovannyih-dete
фото: https://www.google.com/search?q=китай+генетически+отредактированные+дети+фото&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjwna7Zl4HgAhW


21.01.2019

Китайская ракета Long March 11 успешно вывела три спутника


Китайская ракета Long March 11 успешно вывела на орбиту три спутника.Старт состоялся на площадке Jiuquan Satellite Launch Center рано утром в понедельник, 21 января.

На борту космического аппарата находились коммерческие спутники дистанционного зондирования Jilin. Они будут обслуживать частных клиентов, и помогать с прогнозом геологических процессов (в частности землятресений) и смягчением их последствий, а также для более удобной разведки геологических ресурсов, передает NASASpaceFlight. Камеры на Jilin могут захватывать видео полосы земной поверхности 11х4,5 км с разрешающей способностью около 1 метра.

В период 2018-2019 года местное космическое агентство запустит на орбиту 16 таких спутников, которые вместе создадут сеть дистанционного зондирования, охватывающую весь земной шар, которая будет обновлять информацию каждые несколько часов.

Дальше планируется еще расширить сеть. До 2030 года в Китае хотят запустить 138 спутников, которые будут формировать полный спектр геологических и метеорологических данных о конкретной местности.https://tehnot.com/kitajskaya-raketa-long-march-11-uspeshno-vyvela-tri-sputnika/17.01.2019
У Шанхаї відкрили найдовший надрукований на 3D-принтері міст


Він може витримати вагу 250 кілограмів на квадратний метр, сам він важить 5,3 тонни.
У Шанхаї відкрили найдовший пластиковий міст, надрукований на 3D-принтері. Пішохідний міст довжиною 15 метрів був відкритий у п’ятницю, 11 січня в Центральному парку району Taopu Smart City, інформує Ukr.Media.
Про будівництво моста будівельна компанія Shanghai Construction Group оголосила в середині листопада. Міст надрукували з акрилонітрил-стирол-акрилату (ASA) методом пошарового наплавлення на спеціально створеному для цих цілей 3D-принтері. ASA є аналогом акрилонітрилбутадієнового пластику, який часто використовується для 3D-друку, але з більш високою атмосферостійкістю, ударною міцністю і стійкістю до впливу хімічних речовин, наприклад бензину або спиртів. Для вибору найбільш підходящого для друку полімеру, що володіє потрібною міцністю компанія Polymaker Industrial – постачальник сировини – надрукувала пробні п’ятиметрові мости з різних видів пластику.
В результаті був виготовлений пластиковий міст довжиною 15,25, шириною 3,8 і висотою 1,2 метра. Він може витримати вагу 250 кілограмів на квадратний метр, сам він важить 5,3 тонни, що робить його найважчим пластиковим об’єктом, надрукованим на 3D-принтері. На його створення знадобилося всього 35 днів.
Міст встановили на озері у Центральному парку району Taopu Smart City. Цей споруджуваний район на північному заході Shanghai планується зробити науковим і технологічним центром міста.
https://golosua.info/2019/01/17/u-shankhai-vidkryly-naidovshyi-nadrukovanyi-na-3d-prynteri-mist/

16.01.2019
Нова ера у вивченні Місяця: експерименти Китаю на поверхні супутника Землі

Третього січня китайський апарат «Чан'е-4» сів на зворотному боці супутника Землі. Це перший апарат, який дістався боку Місяця, яку ніколи не видно з Землі. До цього часу таких успіхів не досягала жодна країна світу. «Чан'е-4» передав унікальні фотографії зворотнього боку Місяця. Для експерименту на Місяць в герметичному контейнері доставили біологічні види. Серед них – насіння картоплі, ріпаку, та личинки шовкопряда. Це перший в історії людства біологічний експеримент на Місяці. 
Читайте також Уперше в історії: китайський апарат здійснив посадку на зворотному боці Місяця (фото) Першим зворотний бік Місяця в 1959 році сфотографував радянський космічний апарат «Луна-3». Тепер у вивченні природного супутника Землі розпочалася нова ера. Вчені припускають – до кінця 21 століття Місяць стане базою з видобутку ракетного палива
Китайський зонд надіслав перші панорамні фото зворотнього боку місяця


Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/science/10410048-nova-era-u-vivchenni-misyacya-eksperimenti-kitayu-na-poverhni-suputnika-zemli-video.html

https://www.google.com/search?q=Китайці+вперше+відкривають+оборотну+сторону+місяця+фото&tbm/єто ссилка на фото/


9.01.2019
Китай бьет рекорды по числу полученных патентов на изобретения

http://internetua.com/kitai-bet-rekordy-po-csislu-polucsennyh-patentov-na-izobreteniya


В 2018 году китайские изобретатели получили в США рекордное число патентов, сообщает Bloomberg со ссылкой на данные Ведомства по патентам и товарным знакам США (United States Patent and Trademark Office, USPTO). Всего за год представителям китайских компаний было выдано 12 589 патентов, что более чем в десять раз превышает показатель десятилетней давности (1223).
По сравнению с 2017 годом число выданных китайским изобретателям патентов выросло на 12% (было 11,2 тыс.), что стало абсолютно лучшим показателем среди всех наций. По данным USPTO, в 2018 году все остальные страны заметно ухудшили свои показатели по числу полученных их изобретателями патентов, что привело к сокращению общего числа выданных ведомством патентов на 3,5%. Так, например, представителям Германии власти США выдали 14,8 тыс. патентов, что более чем на 6% меньше, чем годом ранее.
«Продолжающийся рост показателей Китая очень интересен. Все идет к тому, что уже в ближайшем будущем Китай обгонит Германию, может, и не в следующем году, но через год», — прокомментировал ситуацию старший аналитик IFI Claims Ларри Кэди.
Bloomberg отмечает, что устойчивый рост числа выданных китайским компаниям патентов отражает активизацию разработки ими собственных технологий.
Обойдя Германию, Китай сможет нацелиться на третье место в списке стран, чьи изобретатели получают в США самое большое число патентов. По итогам 2018 года его удержала за собой Южная Корея, однако общее число выданных ее представителям патентов сократилось в минувшем году почти на 4% (до 20,2 тыс.). На втором месте в рейтинге пока остается Япония (48,3 тыс. патентов, минус 4,5%).
Безусловным лидером рейтинга остаются США, чьи изобретатели за год получили 143 тыс. патентов (минус 3,5%). При этом одна только IBM получила 9,1 тыс. патентов (+1%), что позволило ей 26-й год подряд стать лидером среди высокотехнологичных компаний. Из общего числа выданных представителям IBM патентов 1600 относятся к сфере искуственного интеллекта, 2 тыс. — облачных вычислений и 1400 — к обеспечению кибербезопасности.
В первой десятке компаний-получателей патентов США представляют также Intel (2,7 тыс. патентов), Microsoft (2,4 тыс.), Qualcomm (2,3 тыс.), Apple (2,2 тыс.) и Ford (2,1 тыс.). Кроме того, в топ-10 вошли Samsung Electronics (5,8 тыс.), Canon (3,1 тыс.), LG Electronis (2,5 тыс.) и Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (2,5 тыс.).
Компаний из Китая в первой десятке получателей американских патентов пока нет, однако Bloomberg отмечает, что сразу две китайские компании — Huawei Technologies Co. и BOE Technology Group — за год увеличили число полученных патентов более чем на 10%. Кроме них, в топ-20 это удалось только Ford.

Немає коментарів:

Дописати коментар