2019 - рік Китаю в Україні

Шановні відвідувачі блогу бібліотеки ім. М. Т. Рильського! 

2019 рік оголошено Роком Китаю в Україні. 

Ми започатковуємо нову рубрику «Дивовижна країна – Китай». 

Протягом року ви будете мати можливість почерпнути багато цікавого про цю країну, відвідати всі масові заходи та постійно отримувати оперативну інформацію зі сторінок періодичних виданьКИТАЙ
Міліардний Китай – країна з унікальними тисячолітніми традиціями, самобутніми культурно-історичними пам’ятками, чудовими ландшафтами


Китай – батьківщина однієї з чотирьох великих цивілізацій давнього світу.Становлення китайської нації тісно пов’язано з обміном і асиміляцією між народами, що населяли Китай.


І до цього часу Китай залишається багатонаціональною державою, а його культура – багатогранною і поліфонічною. Китайці користуються ієрогліфічною писемністю.Китай – батьківщина чотирьох великих винаходів : паперу, книгодрукування, компаса і пороху. Всесвітнього визнання набули китайська порцеляна і шовк.                                                   
Великий Шовковий шляхПротягом тисячоліть процвітала міжнародна торгівля на Шовковому шляху, де й досі збереглися багаточисельні пам’ятки національної і західної культур.

Китайці винайшли спосіб літочислення, тісно пов’язаний з циклом сільськогосподарських робіт. Кожен етнос Китаю має і відзначає свої традиційні свята, які носять власну специфіку.                                         

                                                         
 Китайський Новий рік

Одним з яскравих виявів будь-якої цивілізації є архітектура. Китайська архітектура своєрідна і специфічна: імператорські палаци, культові споруди, будинки, мініатюрні архітектурно-паркові садиби.
                                                                       
Палац Потала
                                                                    Китайський сад
                  


Протягом двох тисячоліть величезний вплив на формування філософських і моральних засад мало конфуціанство – вчення давньокитайського філософа-просвітителя Конфуція.


Вся система правління і освіти базувалась на постулатах Конфуція і системі державних іспитів.
У мистецтві, будь то поезія, живопис, хореографія або театр, - китайці досягли великих висот.
З великою терпимістю китайці ставляться до іновірців, в країні мирно співіснують декілька релігій
Китайці розробили специфічну медичну теорію і практику, де хвороби лікуються лікарськими травами, голковкалуванням і припіканням , використанням чисельних концептуальних систем.
Особливе місце в культурі Китаю займають міфічні образи – дракон і фенікс.
 


Китайці схильні вірити у прикмети і передбачення і намагаються оточити себе речами і предметами , які символізують удачу і благополуччяАрхітектураАрхітектурні споруди Давнього Китаю значною мірою відрізняються від класичних архітектурних пам’яток Заходу. Однією з відмінностей є те, що в давньокитайських спорудах переважають дерев’яні конструкції. Друга відмінність – давньокитайське зодчество побудоване на ансамблево-груповому принципі. 

За призначенням архітектурні споруди поділялись на палацові, мавзолейно-погребальні, культові, жертовні, архітектурно-паркові і житлові. 
Палацові споруди , побудовані для імператора і імператорської династії, не мають собі рівних як за грандіозністю масштабів, так і за якістю будівництва. Імператорські палаци у Давньому Китаю споруджувались у вигляді цілостного ансамбля, який складався з великої кількості споруд. З палацових ансамблів, які збереглися до наших днів, є імператорське пурпурне Заборонене місто у Пекині.

Його називають Гугун, що означає «давній палац». Будівництво розпочалось 1407 року, завершено 1420. Протягом 490 років він був резиденцією для 24 імператорів династії Мин і Цин. 

Культові споруди. В давнину китайці поклонялися Небу, Землі, пращурам і багаточисельним святим. На їх честь влаштовувались молебни і жертвопідношення, ритуал яких був сформований ще в епоху Чжоу. Серед культових споруд на першому місці стояли споруди, в яких саме імператор здійснював цей обряд. Китайські імператори щорічно влаштовували грандіозні молебни і просили у Неба, Землі, Сонця, Місяця, Богів гір і річок сприятливої погоди, доброго врожаю , міцності державного устрою і миру Піднебесній.
Окрім культових споруд, які передбачались для імператорської родини , в народі існували і збереглися багаточисельні культові будівлі: кумирні і храми. В них поклонялися предкам і влаштовували молебни на честь легендарних діячів, прирівняних до сонму святих.
У Давньому Китаю існував станово-родовий порядок. Іноді ціле селище або, навіть, декілька селищ мали одне прізвище, і всіх мешканців пов’язувала кровна спорідненість, і кожна така громада мала власний родовий храм , а багаті родини - власні кумирні для жертвоприношення пращурам.
Житлові споруди. В Китаї, з його великими регіональними особливостями, архітектура житлових будівель дуже різноманітна. У Північній частині переважають житлові комплекси прямокутної форми, особливістю яких є відокремленість від зовнішнього світу. В районах на південь від Янцзи житлова архітектура декількох типів: є житлові комплекси з просторими внутрішніми двориками і споруди вільного типу. На півдні переважно житлові ансамблі з внутрішнім некритим двором по сторонах якого височіють дво-триповерхові житлові будинки. В деяких провінціях зустрічаються житлові будівлі на кшталт кріпосних споруд круглої або багатокутної форми. У гірських районах нацменшин Південно-Західного краю мешканці будують помешкання на стовпах як захист від вологи і комах.
Садово-паркова архітектура. Попередниками архітектурно-паркових ансамблів були імператорські «мисливські заповідники» . В часи династій Мин і Цин будівництво досягло найвищого розквіту. В Китаї виділяють 4 типи таких ансамблів : імператорські, приватні, монастирські і природні. З імператорських архітектурно-паркових ансамблів, що збереглися, на першому місці є літній палац Іхеюань.

                                                                       Палац ІхеюаньПрикладом приватної паркової архітектури є відомі сучжоуські приватні садиби. Найбільш відомим природним парком є парк на озері Сіху у Ханчжоу.


                                                                                 
Парк - озеро Сіху

                                                                  Парк – озеро Ханчжоу
 Особливістю китайського традиційного паркового зодчества є прагнення природності.
Використано електронний ресурс:


https://www.google.com/search?biw


Китай. ФактиЦікаві факти про Китай 

1. Китай є другою за розмірами (9 597 000 км. кв. ) країною у світі, де проживає більш як 1,38 млрд. осіб.

2. Щорічно у Китаї використовують до 45 млрд. паличок для їжі, які виготовляють з дерева, металу, слонової кістки, пластику.

3. Китай є найбільшим у світі експортером і другим за величиною імпортером товарів.

4. Кожна четверта річ у світі виготовлена в КНР.

5. Біля 35 млн. сільських жителів живуть у печерах, багато цих будинків передаються у спадок, а у випадку продажу ціна печери може сягати до 45 тис. доларів.

6. Китай розташований у п’яти часових поясах.

7. Національним видом спорту у Китаї є настільний теніс.

8. У давньому Китаї в якості тортур, по відношенню до знатних мешканців, використовували лоскотання. Такий спосіб був дуже поширеним, оскільки від нього не лишалися сліди на тілі.

9. За прогнозами до 2020 року в Китаї від 30 до 40 млн. чоловіків залишаться без дружин, тому що вже зараз на 100 жінок припадає 106 чоловіків.

10. Кожних п’ять років в Китаї будують нові хмарочоси. На даний час найвища будівля в країні – Шанхайська башта (висота 632 м).

11. В Китаї є декілька сотень таборів для інтернет – залежних підлітків.

12. Китай – єдина у світі країна, в якій заходиться чотири мегаполіси з населенням понад 10 млн. осіб. Це Шанхай (24,15 млн чоловік), Пекін (21,52 млн. чоловік), Гуанчжоу (13,08 млн. чоловік), Шеньчжень(10,47 млн.чоловік).

13. У Китаї всього 7 % віруючих, що робить країну однією з найменш релігійних у світі.

14. Велика Китайська Стіна - найдовша штучна споруда у світі, яка будувалася біля двох тисячоліть і має довжину 8 851 км. 800 м. У писемності Китаю існує біля 100 тис. ієрогліфів і немає пунктуації


Підготовлено і проведено:

З нагоди Року Китаю в Україні в бібліотеці з 10 січня протягом 2019 року буде демонструватися книжкова виставка «Дивовижна країна – Китай»

На виставці представлено літературу, яка розповідає про історію, культуру, політику і економіку країни.


Також користувачам буде цікаво ознайомитись з філософськими світоглядами Конфуція та інших китайських філософів, з надзвичайно цікавою медичною системою Китаю, китайським менталітетом та особливостями повсякденного життя


Китай на шпальтах газетДу Ифей. Огромные перемены за 40 лет в Китае: 40 – летняя годовщина политики реформ и открытости: развитие Китая – на благо всему миру// 2000, - 2018. - №52. – 23 декабря – 3 января. – с.1


Тимофеев В. Власти Китая заявили о полной победе над национальной проблемой: корупція// Комсомольська правда в Україні,2018.- 19 декабря. -с.6
З електронних джерел

17.01.2019

У Шанхаї відкрили найдовший надрукований на 3D-принтері міст
Він може витримати вагу 250 кілограмів на квадратний метр, сам він важить 5,3 тонни.
У Шанхаї відкрили найдовший пластиковий міст, надрукований на 3D-принтері. Пішохідний міст довжиною 15 метрів був відкритий у п’ятницю, 11 січня в Центральному парку району Taopu Smart City, інформує Ukr.Media.
Про будівництво моста будівельна компанія Shanghai Construction Group оголосила в середині листопада. Міст надрукували з акрилонітрил-стирол-акрилату (ASA) методом пошарового наплавлення на спеціально створеному для цих цілей 3D-принтері. ASA є аналогом акрилонітрилбутадієнового пластику, який часто використовується для 3D-друку, але з більш високою атмосферостійкістю, ударною міцністю і стійкістю до впливу хімічних речовин, наприклад бензину або спиртів. Для вибору найбільш підходящого для друку полімеру, що володіє потрібною міцністю компанія Polymaker Industrial – постачальник сировини – надрукувала пробні п’ятиметрові мости з різних видів пластику.
В результаті був виготовлений пластиковий міст довжиною 15,25, шириною 3,8 і висотою 1,2 метра. Він може витримати вагу 250 кілограмів на квадратний метр, сам він важить 5,3 тонни, що робить його найважчим пластиковим об’єктом, надрукованим на 3D-принтері. На його створення знадобилося всього 35 днів.
Міст встановили на озері у Центральному парку району Taopu Smart City. Цей споруджуваний район на північному заході Shanghai планується зробити науковим і технологічним центром міста.
https://golosua.info/2019/01/17/u-shankhai-vidkryly-naidovshyi-nadrukovanyi-na-3d-prynteri-mist/

16.01.2019
Нова ера у вивченні Місяця: експерименти Китаю на поверхні супутника ЗемліТретього січня китайський апарат «Чан'е-4» сів на зворотному боці супутника Землі. Це перший апарат, який дістався боку Місяця, яку ніколи не видно з Землі. До цього часу таких успіхів не досягала жодна країна світу. «Чан'е-4» передав унікальні фотографії зворотнього боку Місяця. Для експерименту на Місяць в герметичному контейнері доставили біологічні види. Серед них – насіння картоплі, ріпаку, та личинки шовкопряда. Це перший в історії людства біологічний експеримент на Місяці. 
Читайте також Уперше в історії: китайський апарат здійснив посадку на зворотному боці Місяця (фото) Першим зворотний бік Місяця в 1959 році сфотографував радянський космічний апарат «Луна-3». Тепер у вивченні природного супутника Землі розпочалася нова ера. Вчені припускають – до кінця 21 століття Місяць стане базою з видобутку ракетного палива
Китайський зонд надіслав перші панорамні фото зворотнього боку місяця

Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/science/10410048-nova-era-u-vivchenni-misyacya-eksperimenti-kitayu-na-poverhni-suputnika-zemli-video.html

https://www.google.com/search?q=Китайці+вперше+відкривають+оборотну+сторону+місяця+фото&tbm/єто ссилка на фото/

9.01.2019
Китай бьет рекорды по числу полученных патентов на изобретения

http://internetua.com/kitai-bet-rekordy-po-csislu-polucsennyh-patentov-na-izobreteniya


В 2018 году китайские изобретатели получили в США рекордное число патентов, сообщает Bloomberg со ссылкой на данные Ведомства по патентам и товарным знакам США (United States Patent and Trademark Office, USPTO). Всего за год представителям китайских компаний было выдано 12 589 патентов, что более чем в десять раз превышает показатель десятилетней давности (1223).
По сравнению с 2017 годом число выданных китайским изобретателям патентов выросло на 12% (было 11,2 тыс.), что стало абсолютно лучшим показателем среди всех наций. По данным USPTO, в 2018 году все остальные страны заметно ухудшили свои показатели по числу полученных их изобретателями патентов, что привело к сокращению общего числа выданных ведомством патентов на 3,5%. Так, например, представителям Германии власти США выдали 14,8 тыс. патентов, что более чем на 6% меньше, чем годом ранее.
«Продолжающийся рост показателей Китая очень интересен. Все идет к тому, что уже в ближайшем будущем Китай обгонит Германию, может, и не в следующем году, но через год», — прокомментировал ситуацию старший аналитик IFI Claims Ларри Кэди.
Bloomberg отмечает, что устойчивый рост числа выданных китайским компаниям патентов отражает активизацию разработки ими собственных технологий.
Обойдя Германию, Китай сможет нацелиться на третье место в списке стран, чьи изобретатели получают в США самое большое число патентов. По итогам 2018 года его удержала за собой Южная Корея, однако общее число выданных ее представителям патентов сократилось в минувшем году почти на 4% (до 20,2 тыс.). На втором месте в рейтинге пока остается Япония (48,3 тыс. патентов, минус 4,5%).
Безусловным лидером рейтинга остаются США, чьи изобретатели за год получили 143 тыс. патентов (минус 3,5%). При этом одна только IBM получила 9,1 тыс. патентов (+1%), что позволило ей 26-й год подряд стать лидером среди высокотехнологичных компаний. Из общего числа выданных представителям IBM патентов 1600 относятся к сфере искуственного интеллекта, 2 тыс. — облачных вычислений и 1400 — к обеспечению кибербезопасности.
В первой десятке компаний-получателей патентов США представляют также Intel (2,7 тыс. патентов), Microsoft (2,4 тыс.), Qualcomm (2,3 тыс.), Apple (2,2 тыс.) и Ford (2,1 тыс.). Кроме того, в топ-10 вошли Samsung Electronics (5,8 тыс.), Canon (3,1 тыс.), LG Electronis (2,5 тыс.) и Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (2,5 тыс.).
Компаний из Китая в первой десятке получателей американских патентов пока нет, однако Bloomberg отмечает, что сразу две китайские компании — Huawei Technologies Co. и BOE Technology Group — за год увеличили число полученных патентов более чем на 10%. Кроме них, в топ-20 это удалось только Ford.

Немає коментарів:

Дописати коментар